Top produkty
Späť na Články

Nanoha - jedinečný makro objektív Pridané: 17.11.2011

Spoločnosť Yasuhara začala distribúciu a predaj nového makro objektívu Nanoha x5. Nový "ultra" makro objektív ponúka až 5 × zväčšenie a je určený pre fotoaparáty Micro Four Thirds systému, prípadne pre kompakty Sony rady NEX. Objektív sa začal predávať v Japonsku a vyvážať do USA. V najbližšej dobe by sa mal objaviť aj na trhu v Európe.

 

Yasuhara je japonská spoločnosť, ktorá  prichádza do sveta fotografie a predstavuje nový objektív Nanoha x5. Tento objektív disponuje zväčšením 4× až 5×  (pri ostrení na vzdialenosť 19 alebo 11 mm, na väčšie vzdialenosti nie je možné ostriť). Je určený pre fotoaparáty Sony NEX a fotoaparáty Olympus a Panasonic s Micro Four Thirds systémom. Jeden pixel obrazu s týmto objektívom bude mať rozmer jedného mikrometra. Z toho je odvodený aj názov objektívu Nahoha. Nanometer je fyzikálna jednotka dĺžky zodpovedajúcej 0,000 000 001 (miliardtiny) metra. Používa sa na označenie rozmerov a vzdialeností molekúl, atómov a elementárnych častíc. Nanoha je v preklade z japončiny brána do sveta nanometra.

YasuharaYASUHARA Co., Ltd. (s.r.o.) bola založená v roku 1998. Zakladateľ Shin Yasuhara bol jedným z fotografických inžinierov v spoločnosti Kyocera Corporation. Navrhoval fotoaparáty Contax a neskôr sa snažil vytvárať a vyrábať fotoaparáty na základe jeho pôvodného konceptu. Spoločnosť YASUHARA  vyrobila 2 modely fotoaparátov, T981 (ICHISHIKI) a T012 (AKIZUKI) a bola známa ako najmladší výrobca fotoaparátu v dejinách filmových fotoaparátov. História výroby fotoaparátov však skončila začiatkom 21. storočia príchodom digitálnych fotoaparátov. (Na obrázku v pravo, zakladateľ spoločnosti Yasuhara pán Shin Yasuhara)

 

YASUHARA  prichádza koncom roka 2011 na trh s novým makroobjektívom  "NANOHA x5" pre Micro Four Thirds fotoaparáty.  Rozvoj unikátnych, inovatívnych produktov pre radosť z fotografovania je poslaním spoločnosti.


Objektív má v priemere 61 mm, na dĺžku 84 mm (Sony E) alebo 86 mm (Micro Four Thirds), hmotnosť činí s modulom s LED svetlami 320 gramov. Skladá sa z 10 optických elementov v 7 skupinách. Clonu je možné nastaviť na F11, F16, F22 a F32. Objektív nie je vybavený žiadnymi elektrickými kontaktmi a zaostrovanie je manuálne.  K dispozícii bude aj držiak fotených predmetov.

 

Nanoha je nový makro objektív pre bez-zrkadlové digitálne fotoaparáty, ktorý ponúka až 5 násobné zväčšenie. Nanoha je vlastne mikroskopická optika pre fotoaparáty. Pri výrobe objektívu boli použité patentované technológie pre jednoduché fotografovanie.

Objektív vytvára  jasné fotografie aj v rohoch a má malé skreslenie. S Nanohou dokážete fotiť umelecké fotografie malých, drobných predmetov.

 

Nanoha s držiakom

 

Nanoha s držiakom predmetov na fotenie

 Nanoha USB prípojka

 

USB prípojka na osvetlenie

 

Fotografie zhotovené objektívom Nanoha

Senzor

 

Pohľad na senzor

Senzor s Nanohou

 

Senzor fotografovaný objektívom Nanoha

Zápalka

 

Takmer mikro detaily hlavičky zápalky

 Známka

 

Voľným okom neviditeľné vlákna na reze známky


Pozrite si krátke video od jedného z prvých majiteľov makro objektívu Nanoha

 

EXCLUSIVE ! NANOHA 5X ultra macro lens M43 -quick and first hands-on- from Seb Farges on Vimeo.

 

Zdroje: www.yasuhara.co.jp, Magazine: Osamu Takeishi,