Články

Snahou makrofoto.sk je pre svojich zákazníkov pripraviť zaujímavé články o fotení. Pripravíme pre vás rady a návody na využitie a používanie predávaných výrobkov k vašej maximálnej spokojnosti.

1 2 3 4 5 6 >>
Objektív Yasuhara MOMO 100

MakroFoto s.r.o prináša pre slovenských fotografov nový zaujímavý objektív od japonského výrobcu Yasuhara. Objektív je určený ako doplnkové sklo pre fotografov túžiacich po novom, inom a kreatívnom zobrazovaní sveta okolo nás. S objektívom Yasuhara MOMO 100 može fotograf preniesť svoju tvorbu o 100 rokov späť do minulosti.

Objektív sme ponúkli na odskúšanie fotografovi Matejovi Hakárovi a v tomto článku Vám prinášame jeho pocity z fotenia a krátke fotografické série.

viac
Recenzia medzikrúžkov NANOHA

Recenzia medzikrúžkov NANOHA od Tomáša Dolejšího - manažéra Fotorádce.cz. NANOHA TUBE sú medzikrúžky od spoločnosti Yasuhara určené pre fotoaparáty s výmennými objektívmi s bajonetom mikro 4/3  alebo Sony E. Yasuhara NANOHA TUBE neobsahuje žiadne optické členy, jeho jediná funkcia je oddialenie objektívu od tela fotoaparátu, čím sa posunie zaostrovací rozsah. Určené pre fotografov na fotenie detailov a makro fotografií.

 

 

Prvú recenziu NANOHA TUBE prináša pre fotografov portál Fotorádce.cz.

  viac
FE a LS pomôcky do štúdia

Neocenitelní pomocníci do štúdia od Falcon Eyes a Linkstar

 

Statívy na blesky a svetlá

 

Statívy od výrobcov Linkstar a Falcon Eyes sú neocenitelnými pomocníkmi v štúdiu. Okrem využitia ako nosiče bleskov nám poslúžia aj ako držiaky pozadí, odrazných dosiek, denných svetiel a ďalšieho štúdiového vybavenia. K statívom sa dajú pripevniť rôzne držiaky, spigoty a úchytky, pomocou ktorých nám statív poslúži ako oniverzálny pomocník v štúdiu. Statívy sú dostupné v rôznych veľkostiach, od 1 m na osvetlenie pozadí až do 3,9 m.

viac
Produktová fotografia s FE

Produktová fotografia

 

Fotografovanie produktov je najviac využívané pre internetové obchody. Cieľom produktovej fotografie je vytvoriť fotografiu ponúkaného tovaru bez tieňov a odleskov na neutrálnom, jednofarebnom pozadí. Väčšinou sa produkty fotia s bielym pozadím. Do scény k produktu môžete pridať rôzne predmety pre zvýraznenie hĺbky produktu. Bez ohľadu na to, aký štýl produktovej fotografie použijete, Falcon Eyes vám poskytne všetky potrebné nástroje a pomôcky.

viac
Linkstar - vaše foto štúdio

Štúdiová výbava Linkstar

 

Linkstar ponúka všetko, čo profesionálny fotograf potrebuje vo svojom štúdiu okrem fotoaparátov, objektívov a kávovaru. No a samozrejme okrem modeliek, ktoré si musí fotograf nájsť sám. Sortiment produktov Linkstar obsahuje všetko od štúdiových bleskov a stáleho osvetlenia cez príslušenstvo na fotoaparát, pozadia, svetelné statívy a oveľa, oveľa viac!

viac
1 2 3 4 5 6 >>