Späť na Oznamy

NANOHA na Slovensku Pridané: 07.12.2011

Výrobca objektívu NANOHA na návšteve MakroFoto s.r.o.

 

V dňoch 5. a 6. decembra 2011 navštívil Makrofoto s.r.o. pán Shin Yasuhara, zakladateľ japonskej spoločnosti YASUHARA Co., Ltd. . Spoločnosť YASUHARA uviedla pred niekoľkými dňami na trh nový, jedinečný makroobjektív NANOHA a Shin Yasuhara sa prišiel pochváliť svojím výrobkom aj k nám do "makrofota".

 

Prvé dojmy z objektívu

 

V krátkej dobe budeme mať možnosť objektív otestovať aj u nás a pripravíme pre majiteľov fotoaparátov so systémom micro four thirds prvú recenziu. Z objektívu, ktorý nám p. Yasuhara doniesol na ukážku máme dobré dojmy. Objektív je ľahký a kovové telo je vypracované veľmi precízne. Zväčšovacími schopnosťami sa objektív dá prirovnať mikroskopu. Pridávaný a odmonotvateľný kryt s osvetlením dokáže objekt fotografovania dostatočne osvetliť. Istou nevýhodou je nasadzovanie krytky so svetlami pomocou troch malých niekoľko milimetrových skrutiek, ktoré sa dostávajú do závitov dosť zložito. Viac informácií a prvé fotografie vám prinesiemie pravdepodobne už tento mesiac.
 
Yasuhara v Bratislave
 Predstavenie NANOHY x5
 
Plány spoločnosti Yasuhara

Spoločnosť Yasuhara začala s výrobou makroobjektívu NANOHA x5. Tento objektív sa začal predávať (zatiaľ v obmedzenom počte) v mesiaci November 2011. V súčasnosti vyvíja Yasuhara okrúhle rybie oko s názvom MADOKA, ktorý bude orčený , takisto ako NANOHA x5, pre bezzrkadlové fotoaparáty s vymeniteľným objektívom Olympus, Panasonic a Sony. S objektívom MADOKA sa budú môcť fotografovať aj objekty vysoké cca 600 metrov z malej vzdialenosti. MADOKA v preklade zo starej japončiny znamená kruh. Spoločnosť Yasuhara má v pláne okrem NANOHY a MADOKY výrobu ďalších dvoch objektívov. Podrobnosti o plánoch sú však zatiaľ výrobným tajomstvom.
 
MADOKA circle fisheye
 MADOKA circle fisheye
 
Cieľ spoločnosti
 

Vývoj a výroba unikátnych, inovatívnych produktov pre radosť z fotografovania.

 

Prajeme spoločnosti Yasuhara veľa trpezlivosti a úspechov pri vývoji a výrobe nových objektívov, na ktoré sa už určite tešia hlavne majitelia "micro" fotoaparátov.