Späť na Oznamy

NANOHA x5 v plnej sile Pridané: 23.03.2012

Je NANOHA x5 makro objektív, alebo mikroskop ? Pre zákazníkov, ktorým učarilo makro pripravujeme ukážku schopností a možností unikátneho makro objektívu Yasuhara NANOHA x5. Objektív sme vám predstavili v marci v recenzii, ktorú pre nás pripravil portál makrofoto.cz. V súčasnosti pracuje uznávaný makro fotograf Dušan Beňo na kolekcii fotografií s využitím objektívu NANOHA x5 a fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-G10. Už onedlho vám predstavíme objektív NANOHA x5 v jeho plnej sile a pokúsime sa ho porovnať s jeho starším „bratom" od Canonu Canon MP-E 65mm 1-5x Macro.

Dušanove prvé dojmy. Objektív NANOHA x5 je výborný makro objektív, ale narábať s ním je skutočne dosť náročné, keďže umožňuje pracovať len v určitých (obrovských) zväčšeniach a nič vačšie ani menšie sa s ním fotiť nedá. Kresba je veľmi dobrá na to, že sa jedná o "reálne" zväčšenia 8-10:1 a nič podobné pre micro 4/3 bezzrkadlové fotoaparáty na trhu asi neexistuje. NANOHE x5 môžu konkurovať jedine Canon MP-E a mikroskopické objektívy (ktoré majú lepšiu kresbu, ale hĺbku ostrosti takú malú až skoro žiadnu a ich cena je niekoľko krát vyššia). NANOHA x5 nieje objektív na bežné fotenie je to objektív určený pre ľudí, ktorí presne vedia, čo chcú fotiť a teda extrémne detaily.

 

Posúďte sami prvú zo série pripravovaných makro fotografií. Len pre upresnenie uvádzam, že to nie je výrez, ale ide o reálne zobrazenie na senzore. Samozrejme, kvôli hlbke ostrosti, je fotografia skladaná z viacerých záberov. 

NANOHA x5 a mucha

 

Zároveň vám pre predstavu kresby objektívu a jeho "makro" schopností prinášame niekoľko neskladaných fotografií. Viac fotografií a recenziu uverejníme koncom marca, začiatkom apríla 2012.

 

 Logo NANOHA x5 Krídlo muchy Krídlo motýľa
  Krídlo muchy
 Krídlo motýľa
 10 cent Displej mobilného telefóna Kryštálový cukor
 10 centová minca
 Displej mobilného telefónu Kryštálový cukor

 

 Názorná ukážka zväščenia mince a displeja telefónu.

 

10 centov a zväščenie

Displej mobilného telefóna