Späť na Oznamy

Premiéra výrobku z USA na slovenskom trhu Pridané: 15.01.2011

Stop Shot súprava pre makrofotografov na fotenie kvapiek.  

 

Stop Shot súprava je novinkou na slovenskom trhu, dovezená pre makrofotografov e-shopom makrofoto.sk. Táto súprava obsahuje všetko čo potrebuje makrofotograf na fotenie kvapiek pri dopade na hladinu. So súpravou Stop Shot  môžete nastaviť Váš fotoaparát aj na zachytenie zrážky dvoch kvapiek vo vzduchu, alebo nad hladinou.

StStop Shotop Shot modul umožňuje presnú kontrolu bleskov, fotoaparátov a iných elektronických zariadení. Môže byť prispôsebený prakticky na hocijakú kombináciu alebo sekvenciu udalostí. Môžete dosiahnuť viacero rozličných efektov: zastavenie kvapky vody v čase, pozastavenie projektilov v momente kedy mieria na objekt a podobne. Ak nie ste spokojní s jednoduchým nastavením, môžete použiť rozšírené používanie spúšte pre zladenie komplexnej série udalostí: stlačením gombíka uvoľníte kvapku vody z elektronicky kontrolovanej klapky, prejde cez svetelný senzor a následne sa spustí rýchly blesk.
 
Súprava obsahuje:
 

Stop Shot modul (časovač bleskov a fotoaparátov)
K modulu môže fotograf pripojiť fotoaparát a blesk a nastaviť spúšť fotoaparátu tak, aby cvakol niekoľko stotín sekundy po prerušení senzora padajúcou kvapkou.

 

Tryska/klapka na regulovanie kvapiek
Pomocou tejto trisky reguluje fotograf kvapkanie tekutiny v rôznych časových intervaloch za sebou. Takto sa dá dosiahnuť zrážka kvapiek.

 

MStop Shotariotte nádobka na vodu
Sklenená nádoba na vodu, ku ktorej sa pripevní tryska na reguláciu kvapiek.

 

Mini senzor s montážnym hardvérom
Minisenzor sa pripája k modulu Stop Shot a pri pretnutí lúčov senzora sa spustí spúšť fotoaparátu okamžite, alebo s nastaveným oneskorením. Pri správnom, kreatívnom nastavení môže fotograf súpravu použiť na fotenie letiaceho hmyzu. Pri prelete hmyzu medzi článkami senzora, spúšť fotoaparátu cvakne. Stačí hmyz prilákať čerstvým ovocím, alebo sladkou šťavou.

 

Ďalšie časti dodávané so súpravou:

Držiak montovateľný na tripod (umiestnenie nádoby a trisky/klapky)
Napájanie trisky a modulu (trafo, 220V)
PC/RCA kábel
RCA kábel

 
Súpravu na fotenie kvapiek a ďalšie výrobky od firmy Cognisys Inc. si môžete objednaťv našom e-shope TU. SúpravaStop Shot sa dodáva s návodom v slovenčine (50 strán formátu A4).
 
 
Stop ShotStop Shot